Do některých lesů je zakázán či omezen vstup

2. prosince 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

snih-les

Milovníci přírody, kteří chtějí o nastávajícím víkendu vyrazit na procházku do lesa, by měli dbát jednak více o svou bezpečnost, jednak si ověřit, zda není vstup do lesa přímo zakázán. Vyplývá to z informací, které má portál Naše voda k dispozici.

Dnes například varoval mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný návštěvníky parku před možným pádem stromů v krkonošských lesích. „Již v tuto chvíli jsou některé lesní cesty přehraženy spadlými stromy. Pracovníci Správy KRNAP v tuto chvíli vyrážejí do terénu, aby tyto překážky odstranili,“ konstatoval Drahný. Zvýšení nebezpečí úrazu vyplývá přitom z počasí v předchozích dnech – sněžení, deště a silného větru.

V některých regionech je vstup do lesa zakázán, a to ne kvůli počasí, ale jako prevence před krádežemi vánočních stromků. K takovému kroku přistoupili například ve Valašském Meziříčí. Zákaz platí pro porosty mladší 20 let. Na zákaz vstupu upozorňuje varovná cedule, na dodržování bude dohlížet lesní stráž a městská policie. Stromky jsou navíc natřené speciální hmotou, která v teple zapáchá. Zákaz platí v uvedeném regionu až do Štědrého dne.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině