Nejen o víkendu se bude uklízet Česko, Krkonoše pokračují i následující víkend

15. dubna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

KRNAP úklid výsledek 2015

I když se Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) zapojí do akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ o nastávajícím víkendu, při příležitosti Dne Země se budou celé Krkonoše uklízet také v sobotu 23. dubna. Informoval o tom mluvčí KRNAP Radek Drahný.

„Akci s názvem Čisté Krkonoše v celokrkonošském měřítku pořádáme již podruhé. Loni jsme s pomocí 300 dobrovolníků sesbírali tři tuny komunálního odpadu a 0,5 tuny pneumatik,“ uvedl Drahný. Dobrovolníci budou vyrážet ze všech koutů Krkonoš. Vyjdou po turistických cestách, ale budou likvidovat i letité černé skládky. „Úklid hor jsme dělali pravidelně, a to buď vlastními silami, nebo s pomocí dobrovolníků, žáků škol a skautů. Loni jsme zorganizovali celokrkonošský úklid hor a akce měla úspěch. Zapojili se všichni pracovníci Správy KRNAP a množství dobrovolníků,“ konstatuje i ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Letos jsou již přihlášeny na dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a více než 100 dobrovolníků z řad veřejnosti. Toto číslo ale nemusí být konečné – ještě týden se zájemci mohou hlásit koordinátorce akce Čisté Krkonoše Kláře Máslové (kmaslova@krnap.cz, 737 225 507), která s nimi naplánuje trasu, kterou bude třeba projít, vybaví je pracovními pomůckami a domluví místo, kde nasbírané odpadky zanechají, abychom je posléze mohli odvézt na skládku.

Akce Čisté Krkonoše začíná v sobotu 23. dubna v 8.00 hodin.

Naše voda, ilustrační foto (rok 2015) KRNAP

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině