Nedostatek vody průmyslový provoz neohrozí, tvrdí ministr Jurečka

17. března 2014 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

most přehrada Jesenice - IMG_4773

Nedostatek pitné vody kvůli příliš suché zimě a nedostatečné sněhové pokrývce zatím podle ministra zemědělství Mariana Jurečky nehrozí. Píší o tom lidové noviny s odkazem na ministrovo vyjádření v pořadu Partie v televizi Prima.

„Pokud jde o vodní zdroje, tedy přehrady, tak situace je normální. Zatím drží svou běžnou průměrnou hladinu. Není tedy důvod obávat se, že by mohlo dojít k nedostatku pitné vody,“ prohlásil Jurečka. Problémy by podle něj způsobilo až to, pokud by i březen a duben byly srážkově podprůměrné.

V takovém případě by při hrozícím nedostatku pitné vody mohla Bezpečnostní rada státu omezit například průmyslové využití vody. To by znamenalo, že by některé provozy náročné na spotřebu vody musely dočasně pozastavit provoz. Jurečka však v televizní debatě ujišťoval, že takový scénář nyní nehrozí. „Teď nám napršelo, za poslední dva dny od dvou do deseti i více milimetrů srážek. Předpověď na tento týden je srážkově také poměrně příznivá,“ vyvracel obavy ministr zemědělství.

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz, ilustrační foto naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka