Navštivte o víkendu Muzeum pražského vodárenství

6. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Muzeum pražského vodárenství

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) přichystaly již tradiční Dny otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství. Připomíná to mluvčí PVK Tomáš Mrázek s tím, že tato akce proběhne tentokrát o nastávajícím víkendu 17. září a 18. září.

„Vstup je samozřejmě zdarma,“ informoval Mrázek. Muzeum bude pro veřejnost podle jeho údajů otevřeno v sobotu i v neděli vždy od 8:30 do 16:30 hod. Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena. Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Muzeum je vybaveno tzv. schodolezem pro vozíčkáře, který umožňuje bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.

Muzeum v loňském roce navštívilo přes jedenáct tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraniční mimo jiné z Francie, Německa, Velké Británie nebo USA. Běžně je přístupné v rámci Zážitkové turistiky, a to každý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci.

Naše voda, foto (budova muzea) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace