Navrhněte, kdo by měl získat Cenu ředitele Správy KRNAP

5. prosince 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

krnap-sazenice-sazeni-stromku

Do 15. února 2017 mohou zájemci nominovat osobnost na Cenu ředitele Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) za rok 2016. Informoval o tom dnes mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Správa KRNAP chce již sedmým udílením Ceny ředitele Správy Krkonošského národního parku vyzdvihnout konkrétní osobnosti, které svou prací, výkony či občanskými aktivitami představují či představovaly významný přínos pro Krkonošský národní park či Krkonoše jako region. Cena je udělována jako výroční čestné ocenění zpravidla pěti osobnostem (4 + 1 in memoriam), které se významným způsobem zasloužily o rozvoj Krkonošského národního parku a regionu Krkonoš v jakékoli oblasti občanského a profesního života, především za významné počiny na poli ochrany přírody, vědy, výchovy a vzdělávání, záchrany lidí v horách, apod. Cena je čestná, není tedy spojena s žádnou finanční dotací. Je symbolizována diplomem a soškou představující nejstarší známou podobu ducha hor Krakonoše/Rübezahla podle mapy Martina Helwiga.

Máte-li námět na laureáta z jakéhokoli oboru činnosti, který by si Cenu ředitele Správy KRNAP zasloužil, posílejte své nominace do 15. února. 2017 písemně na adresu Radek Drahný, Správa KRNAP, Dobrovského 3, 543 01 Vrchlabí, či e-mailem na adresu rdrahny@krnap.cz. Nominace by měly obsahovat jméno navrhovaného člověka, stručné (v několika odstavcích) zdůvodnění nominace, kontakt na navrhovatele a nejlépe také kontakt na nominovaného.

Ceny za rok 2016 budou uděleny 13. dubna 2017.

Naše voda, ilustrační foto KRNAP – sázení stromků

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě