Nastávající víkend bude plný vodáckých akcí

14. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vodaci-2

Na pět přehradních výpustí po celé republice se o víkendu 17. a 18. září pootevře, aby umožnily vodákům uspořádat turistické závody nebo jen splutí v oblíbených úsecích. Připomíná to Petr Ptáček z vodáckého serveru raft.cz.

V sobotu se bude upouštět voda na řece Teplá, kde budou turistické závody i volné splutí pod přehradou Březová v úseku přes Karlovy Vary. Jedná se o cca 8 km úsek s obtížností WW I v neopakovatelném prostředí lázeňského města, kdy přehrada bude pouštět od 10 do 15 hod. I na Chrudimce pod Sečí se v sobotu na 4 hodiny otevře stavidlo a bude  umožněno splouvat krásný úsek mezi přehradami Seč a Křižanovice. Bohužel  na jaře nebylo díky protestu jedné malé vodní elektrárny umožněno konat splutí pro stovky  vodáků, (ve velké míře se ho zúčastňují dětské oddíly), proto je  podzimní splutí velmi vítáno.

Ve dnech 17 a 18. září se také uskuteční vodácká akce na Moravici „11.ročník zamykání Moravice 2016“. Průtok bude zajištěn v množství cca 13 m3/s od přehrady Kružberk + 2,5 m3/s od Podhradí a to od 7:00 do 11:00 hod. Jedná se o veřejnou akci, na které se nebudou konat žádné závody, jen volné splutí.
V neděli se pak uskuteční plánované pouštění vody z přehrady Mohelno, a to mezi 8:00 – 12:00 v rozsahu 12 m3/s a také poteče voda na řece Střela. Akce na Střele se ale mohou zúčastnit pouze ty posádky, které se přihlásí do turistického závodu. Počet lodí je omezen na 400 a volné splutí bez čísla nebude vůbec umožněno. Více podrobností naleznete na
http://www.raft.cz/Clanek-Nejakcnejsi-vodacky-vikend-se-blizi.aspx?ID_clanku=1835

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla