V naší databázi podzimních výlovů rybníků je už více než 100 lokalit

Aktualizováno 17. září 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Bohdaneč - výlov - děti - IMG_8784

Více než 100 termínů a míst letošních podzimních výlovů rybníků obsahuje k dnešku databáze portálu Naše voda. Přestože hlavní sezóna výlovů připadá každoročně na říjen a první polovinu listopadu, některé rybníky se loví již v současné době.

Již tuto sobotu, 20. září, se uskuteční výlovy tři rybníků, a to Vernéřov I, Zavřel a Letadlo. Akce jsou oblíbenou atrakcí pro nerybářskou veřejnost a zejména pro děti, jak dokazuje ilustrační snímek z loňského výlovu rybníku Bohdaneč. Ne všechny jsou ale veřejnosti určeny, respektive, ne všechny výlovy lze spojit s výhodným nákupem živých ryb přímo po výlovu. Proto redakce portálu Naše voda zapracovala do databáze výlovů přímé prokliky na webové stránky jednotlivých rybářských subjektů, kde lze získat podrobnější údaje i kontakty na organizátory výlovů.

V loňském roce obsahoval seznam našeho portálu zhruba 470 termínů výlovů rybníků a byl tak nejkompletnějším veřejným seznamem těchto akcí v ČR. Letos předpokládáme podobný počet tipů na tyto akce, většina termínů bude ale známa až koncem tohoto měsíce.

Naše voda, foto Nina Havlová – Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství