V Národním zemědělském muzeu v Praze vystavují školáci obrázky o vodě

4. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

MVE Litoměřice na řece Labe - pohled ze břehu u výtoku

Nejlepší práce dětí, které se zúčastnily soutěže každoročně vyhlašované Ministerstvem zemědělství ČR (MZe) u příležitosti Světového dne vody, jsou nově k vidění v Národním zemědělském muzeu v Praze. Informoval o tom dnes ředitel odboru komunikace MZE Hynek Jordán.

Vítěze podle jeho údajů vybírala odborná porota tvořená zástupci pořadatele. Práce pro 8. ročník soutěže nazvané Voda a energie vytvářely stovky dětí z celé České republiky a návštěvníci muzea je mohou zhlédnout do poloviny července. Každý ročník soutěže se snaží vodu představit z jiného pohledu. Do soutěže mohly své týmy přihlásit základní školy, víceletá gymnázia, volnočasové kroužky a instituce. Porota vybrala tři nejlepší práce v každé kategorii.

V kategorii koláže zvítězila desetiletá Sára Timošová ze Základní a Mateřské školy Bravantice s prací nazvanou Výroba energie u nás. V kategorii prezentace porota ohodnotila jako nejlepší dílo studentek kvarty Základní školy a Gymnázia Vítkov. Kristýna Plačková, Alena Polášková a Anna Kazimírová nazvaly svoji práci Energie pro vodu nejen v domácnosti.

Hlasování veřejnosti o nejlepší koláž vyhrála Klára Beníšková z páté třídy Základní školy Litultovice za dílo s názvem Voda a energie pro naši zeměkouli.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (malá vodní elektrárna Litoměřice)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Voda a naše peněženka