V Národním zemědělském muzeu v Praze dnes začíná neobvyklá lesní výstava

Aktualizováno 12. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

NZM les výstava

Vernisáží začíná dnes od 16.00 v Národním zemědělském muzeu v Praze (NZM) na Letné unikátní zážitková výstava „Les – příběhy stromů a lidí“, jejímž generálním partnerem je státní podniky Lesy České republiky (Lesy ČR). Informovala o tom mluvčí podniku Eva Jouklová.

Zážitkovou a vzdělávací výstavu připravil v NZM umělecký mezinárodní tým spolku Mamapapa. Na pouti expozicí poznají návštěvníci lesní bytosti, zaposlouchají se do zvuků i hudby Vladimíra Václavka, světlušky je provedou labyrintem stromového kmenu. „Vydají se na cestu za bájným stromem života a poznání z počátku věků. Čeká je napínavá a hravá pouť za dávnou duší lesa, která nás provází, aniž o ní víme,“ uvedl jeden z členů tvůrčího týmu, lesník Václav Kinský. Příběhy stromů, lesníků a dalších obyvatel lesa je možné sledovat v různých zákoutích a hnízdech, uprostřed kmene i z výšky nadživotních stromových soch.

„Jde o fantazijní zážitkovou hru, která vypráví příběhy lesa tak, jak je znají lidé, kteří o ně pečují, tedy lesníci,“ řekl Radovan Srba, obchodní ředitel podniku Lesy ČR. Podle Václava Kinského se bude výstava postupně rozšiřovat. Připraven je i doprovodný program, například dílny pro malé i velké, čtení o lese, divadla, kapely, přednášky a 8. srpna také Slavnosti dřeva. Výstava potrvá do konce roku.

Další informace o akcí NZM najdete na: www.nzm.cz.

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace