Národní park Šumava vyhlásil výběrové řízení na prodej nemovitostího majetku

23. března 2012 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Výběrová řízení

objekt č.p. 15, České Žleby,1 foto J. Zvettlerová

Správa NP a CHKO Šumava vyhlásil dvě výběrová řízení na prodej nemovitostí. Informovala o tom dnes mluvčí NP Jana Zvettlerová s tím, že tři nemovitosti ze čtyř jsou zařazeny do prvního kola výběrového řízení a jedna je nabízena v kole třetím.

„Jedná se o samostatně stojící objekty, které se nachází v obci České Žleby, Nové Hutě a třetí ve Vimperku,“ upřesnila Dagmar Tomanová, referentka bytového fondu technicko – majetkového oddělení Správy NP a CHKO Šumava. První ze dvou jmenovaných objektů převzala Správa delimitací v roce 1993, třetí pak byl postaven jako služební dům pro potřeby ubytování zaměstnanců a rezortních pracovníků.

„Minimální kupní cena u objektu České Žleby č.p. 15 je stanovena na částku 2 750 000 korun, u objektu Nové Hutě č.p. 20 činí 4 324 000 korun a u třetí nemovitosti s adresou Vimperk 543 je minimální kupní cena na částce 7 370 000 korun,“ doplnila Dagmar Tomanová.

Čtvrtou nabízenou nemovitostí je objekt určený také k bydlení, který se nachází v obci Jelení, k.ú. Nová Pec. Jelikož se tato nemovitost neprodala v kolech předchozích, je nyní nabízena v kole třetím za cenu 2 mil. korun.

„Všechny zmíněné objekty jsou nabízeny k prodeji jako nepotřebný nemovitý majetek,“ sdělila náměstkyně ředitele Správy NP a CHKO Šumava a vedoucí odboru vnitřní správy Zdeňka Šartnerová.

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Výběrová řízení