Národní park Šumava se tento týden otevře Praze

16. dubna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

100_7104 Vydra

Ve čtvrtek 19. dubna bude v 16.00 hodin slavnostní vernisáží zahájena v galerii Písecká brána v Praze 6 výstava „Šumava v Praze“. Informoval o tom dnes mluvčí Národního parku Šumava (NP) Pavel Pechoušek.

Podtitul výstavy, která potrvá do 30. dubna, je „Začátek sezóny v NP Šumava“. Součástí výstavy mají být mimo jiné parohy dvacateráka – největšího jelena ne západní straně Šumavy – z přezimovací obůrky na Srní. K vidění bude i zhruba patnáct velkoplošných fotografií ze šumavské přírody. Budou zde i letecké snímky suchého lesa, parohy ostatních zajímavých shozů či jeleních trofejí z území šumavského parku.

Část prostoru výstavy bude zaplněna živými stromky – sazenicemi smrku, jedle, buku a jeřábu, kolem bude stát zmenšenina oplocenky. „U lesa“ bude i půl metrový smrkový pařez se začištěným řezem – na něm bude možné počítat letokruhy a tedy stáří stromu. Pro děti jsou připraveny i další zajímavosti a úkoly. Bude tu i koš s čerstvě naloupanou kůrou smrku, ve které budou zavrtaní brouci tolik diskutovaného kůrovce.

V prostoru u sazenic budou i kameny z řeky Vydry. Součástí výstavy bude také vyřezávaný dřevěný tetřev hlušec, který byl letos zvolený ptákem roku. Součástí výstavy je i znalostní test pro návštěvníky o velmi zajímavé ceny.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě