Nápojovým hitem se stává v zahraničí šťáva z kokosů

19. července 2013 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

kokos_n

Hollywood zaplavila kokosová voda. Jak upozornil týdeník Týden, na uvedenou tekutinu nedají dopustit modelky a oblíbily si ji i takové celebrity jako Madonna, Rihanna nebo Gwyneth Paltrowová.

Kokosová šťáva je ve světě známá pro svůj silný osvěžující účinek a bohatý obsah vitaminů. Donedávna byly kokosové ořechy podceňovány, nyní je z kokosové vody doslova světový hit. „Tato exotická lahůdka je nyní nejnovější módou, přičemž vytěsňuje dřívější hvězdy – šťávy z granátového jablka a z bobulí akai,“ dočtete se v zahraničních časopisech. A zdá se, že kromě skvělé chuti je i další důvod, proč tuhle lahůdku pít. Jak uvedl Americký institut pro výzkum rakoviny: „Ve srovnání s jinými nápoji je kokosová šťáva zdravější. Obsahuje vitaminy a má relativně málo kalorií. Je bohatá na draslík a vitamin C.“

A na to VIP osobnosti slyší. Asi nikoho proto neudiví, že osobnosti jako Madonna nebo Demi Moore se kokosovou šťávou nejen napájí, ale věří v její účinky natolik, že do byznysu s kokosovou vodou investovaly miliony dolarů. A taková Lady Gaga přičítá dennímu pití kokosové šťávy svou neutuchající energii. Jak se zdá, kdo dnes nepije kokosovou šťávu nebo nápoje s jejím obsahem, je zkrátka tak trochou out.

A co vlastně kokosová voda je? Nasládlá bezbarvá tekutina, která se sice získává z dutin nezralých kokosů, ale nemá nic společného s kokosovým mlékem. Je velmi lahodná a odborníci v ní vidí vhodnou náhradu uměle slazených nezdravých nápojů, které kazí naši linii. Pomalu proniká i na náš trh – v obchodech už seženete nejen samotnou kokosovou šťávu, ale i minerálku, která tuto blahodárnou tekutinu obsahuje.

Zdroj: Týden

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka