Náklady na rekonstrukci přivaděče Teplice nad Metují – Hradec Králové budou kolem 1,7 miliardy

17. března 2015 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

061220133129

Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. a Vodovody a kanalizace Náchod, a.s. začnou s přípravu rekonstrukce páteřního vodovodního přivaděče Teplice nad Metují – Hradec Králové. Portálu Naše voda to oznámila Veronika Bergrová, mluvčí Královéhradecké provozní.

Klíčový přivaděč vody slouží k zásobení více než 230 tisíc obyvatel. Příprava rekonstrukce by měla být zahájena co nejdříve. Shodli se na tom zástupci vodárenských společností Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. a Vodovody a kanalizace Náchod, a.s. na společném jednání dne 16. března v Hradci Králové.

Obě společnosti, jejichž vodovodní síť je součástí tzv. Vodárenské soustavy východní Čechy na území okresů Náchod, Hradec Králové, Pardubice a Chrudim, si uvědomují mimořádný význam tohoto 72 kilometrů dlouhého páteřního přivaděče ze zdrojů Polické křídové pánve a Lité a začaly plánovat jeho rekonstrukci.

Celkové náklady na obnovu potrubí by mohly přesáhnout 1,7 miliardy korun, přičemž během prvních pěti let by na úseku 6 km potrubí ve vlastnictví královéhradeckých vodáren mělo být investováno 200 milionů korun českých. Po realizaci tohoto opatření bude možné zásobovat z královéhradeckých nebo náchodských zdrojů vody i aglomeraci Pardubice.

Rozhodnutí o přípravě této investice vyvolaly závěry technického posouzení stavu přivaděče, které si obě společnosti nechaly provést odbornou firmou Vodohospodářský rozvoj a výstavba, a.s., Praha.

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace