Nadcházející víkend můžete navštívit Muzeum pražského vodárenství

17. září 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vodárna Podolí MG_8377

Muzeum pražského vodárenství v Podolské vodárně pořádá podzimní dny otevřených dveří o víkendu 21. a 22. září 2013, po oba dva dny od 9.30 do 16.30 hodin. Informoval o tom mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.

Muzeum svou expozicí zachycuje vývoj pražského vodárenství. Je zde vystaven originál čerpacího stroje klatovské vodárny z roku 1830, vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. a další exponáty. Sbírka muzea je každoročně doplňována o nové exponáty. Pro děti jsou připravené drobné dárky a návštěvníci budou moci ochutnat čerstvou vodu z kohoutku a osvěžující limonády ze Sodastreamu.

Zřizovatelem muzea je akciová společnost Pražské vodovody a kanalizace, člen skupiny Veolia Voda. Muzeum bylo založeno v roce 1952. Základem muzea se staly exponáty, které byly použity v expozici pražského vodárenství na Jubilejní výstavě konané roku 1891 v Praze. Po rekonstrukci vodárny v Podolí, byla expozice přemístěna z původních prostor na Národní třídě do Podolské vodárny a slavnostně otevřena v říjnu 1997.

Muzeum pražského vodárenství se nachází v Praze Podolí (budova vodárny), Podolská 15, Praha 4. Vstup na dny otevřených dveří je zdarma.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace