Nadační fond Veolia a Středočeské vodárny rozdaly potřebným 200 tisíc

7. února 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Minigranty 2013“, který již šestým rokem připravil Nadační fond Veolia ve spolupráci se společností Středočeské vodárny, a.s. (SVAS), získaly projekty nominovanými zaměstnanci SVAS částkou 200 000 Kč. Oznámila to mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

.Od dnešního dne se finanční podporou mohou pochlubit zástupci TJ Sokol na Mělníce, Sbor dobrovolných hasičů Kozinec, ZŠ praktická a speciální Mělník, ZŠ Hřebeč, Labyrint – středisko volného času, Soukromá mateřská škoal Slunce, Francouzský klub Slaný a TJ AFK Hořín u Mělníka. Slavnostní předání Minigrantů se uskutečnilo v chráněné kavárně Slunce v Unhošti.

„Vysoce oceňuji, že v dnešní době se najdou lidé, kteří se angažují ve svém volném čase a pomáhají potřebným. A právě pro ně jsou Minigranty velkou příležitostí, jak jejich úsilí finančně  podpořit, uvedl Pavel Pobříslo, provozní ředitel SVAS. „Vybrat mezi šestnácti velmi zajímavými projekty ty nejzajímavější bylo velmi složité. Vyhodnoceny byly nakonec projekty těch organizací, ve kterých se alespoň trochu angažují naši pracovníci,“ upřesnil „Velmi si vážíme toho, kolik našich kolegů se ve volném čase věnuje dobrovolnictví –pomáhá potřebným, pečuje o životní prostředí, pracuje s dětmi a mládeží, angažuje se v komunitním životě, přispívá k zachování kulturního dědictví apod.

Minigranty se osvědčily, každoročně jim v tom účinně pomáhají. Na naše dobromany, jak jim říkáme, můžeme být právem pyšní,“ oceňuje angažovanost mnoha kolegyň a kolegů ředitel nadačního fondu „S Nadací Slunce pro všechny již spolupracuji několik let, převážně formou firemního dobrovolnictví, dále je podporuji každoročním nákupem jejich výrobků v předadventním čase. Proto ráda jsem podpořila jejich projekt – nákup interaktivní tabule,“ řekla Jiřina Provalilová, technik z SVAS.

„Soukromá mateřská škola Slunce v Kyšicích je intergrovaná školka, kterou navštěvuje 29 žáčků, z toho 8 handicapovaných a 5 autistických dětí.Všichny děti využijí tuto interaktivní tabuli. Tato pomůcka jim pomůže pro snadnější přechod do základní školy, která již tyto pomůcky využívá při své výuce a mohou tak snadněji navázat na to, co již znají,“ sdělila Blanka Dvořáková, ředitelka Nadace Slunce pro všechny.

 MiNiGRANTY VEOLIA 2008 – 2013 v číslech

V letech 2008 až 2013 podpořil Nadační fond Veolia již 589 projektů (orientovaných nasociální oblast, volnočasové a výchovně vzdělávací aktivity, podporu komunitního života,ochranu životního prostředí, sport a kulturu) v celkové výši přesahující 15 miliónů korun.V roce 2008 – 2013 bylo v SVAS podpořeno celkem na 29 projektů zaměstnanců v celkové finanční částce 820 700 Kč. Jednalo se především o pomoc handicapovaným asociálně slabým.

Naše voda foto: SVAS

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace