Nadační fond Veolia podporuje projekt „Ukliďme svět“

14. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Veolia - úklid Barrandov - DSC_7702

V neděli 12. října dopoledne se konala další úklidová akce v rámci kampaně Ukliďme svět!, kterou v ČR organizuje už 22. rok Český svaz ochránců přírody (ČSOP) a finančně dlouhodobě podporuje Nadační fond Veolia. Uvedla to dnes ředitelka komunikace Veolia voda ČR Marcela Dvořáková.

Na pražském Barrandově podle ní proběhl úklid zeleně v úseku od sídliště až do Prokopského údolí. Na pomoc s úklidem přišli herci a zpěváci Jaroslav Sypal, Kateřina Kornová, František Nedvěd ml., Karolína Gudasová, Libor Petrů, Tereza Šefrnová. „Pro mě je to přirozená věc. Vadí mi odpadky, které v lese potkávám místo hub. Přírodu uklízím už několikátým rokem, hlavně lesy,“ komentuje své zapojení do akce herec Jaroslav Sypal. Akci podpořil svou návštěvou i herec a milovník zvířat Zdeněk Srstka.

Spolu s herci uklízeli i zástupci Nadačního fondu Veolia a dalších asi 40 dětí a rodičů ze základních organizací ČSOP Strom a ZahraBarr. „Náš nadační fond je partnerem Ukliďme svět! již sedmým rokem. Velká síla téhle kampaně je v tom, že vede děti a mládež k odpovědnosti vůči přírodě a svému okolí,“ vysvětluje ředitelka nadačního fondu Veolia Vendula Valentová. Všichni účastníci dohromady sesbírali na 650 kg tříděného a 150 netříděného odpadu. K největším „úlovkům“ úklidu patřily matrace, televize, velký koberec a desítky lahví od alkoholu.

V letošním roce byla kampaň na úklid přírody ve městech i na venkově rozšířena o fotosoutěž. V jarním úklidovém kole se zúčastnilo 14 500 lidí, kteří sesbírali 135 tun uklizeného odpadu. Podzimní kolo je stále otevřené. Zájemci se mohou hlásit na www.uklidmesvet.cz .

Naše voda, foto z akce: Veolia

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace