Nadační fond Veolia podpořil sportovní hry seniorů

14. října 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

senior

Na dvě stě závodníků se zúčastnilo Sportovních her seniorů na pražském stadionu Na Kotlářce. Jak dnes informoval mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Tomáš Mrázek, hry při příležitosti Mezinárodního dne seniorů podpořil Nadační fond Veolia.

Sportovní hry seniorů je akce zaměřená na převážně tzv. neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských sportovních soutěží. Hry jsou určené pro většinovou skupinu v několika kategoriích od 55 do 75 let a výše. V Praze proběhly hry letos podruhé, obou ročníků se zúčastnili sportovci nejen z metropole, ale i dalších měst naší republiky. „Za své výkony by se závodníci nemuseli stydět ani před o mnoho let mladšími amatérskými sportovci,“ podotkla ředitelka NF Veolia Vendula Valentová.

Nadační fond Veolia v tomto roce spustil nový program „Stále s úsměvem – Aktivně po celý život“. Ten je zaměřen na podporu pozitivního aktivního stárnutí a mezigeneračního soužití v komunitě, vytváření podmínek pro život seniorů v jejich domácím prostředí a na nové přístupy k tématu stárnutí populace a uspokojování potřeb a práv seniorů.

Naše voda – foto Veolia

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace