Nadační fond Veolia dnes předal zaměstnancům PVK peníze na dobrovolnické projekty

6. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

minigranty Veolia PVK 2016

Celkem 700 000 korun rozdělil dnes mezi zaměstnance společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) v rámci 9. ročníku MiNiGRANTů Nadační fond Veolia. Celkem bylo z peněz fondu podpořeno 23 dobrovolnických projektů.

Drtivá většina peněz mířila na aktivity spojené s pomocí handicapovaným dětem, podporou náhradní rodinné péče či podporou integrace jinak obtížně integrovatelných dětí do společnosti a volnočasové aktivity dětí. Rekordmankou v úspěšnosti MiNiGRANTů se stala Pavla Bažantová (na snímku z dnešního předávání uprostřed), které Nadační fond Veolia přispěl na projekty zaměřené právě na náhradní pěstounskou péči ve všech dosavadních ročnících projektu.

Finanční příspěvky předávali úspěšným žadatelům o peníze na veřejně prospěšné projekty generální ředitel PVK Petr Mrkos, ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová a výkonný ředitel společnosti Česká voda Pavel Halas. Kromě finančního příspěvku získali žadatelé také dárkový balíček s bio čajem z chráněné dílny a ekologickou tužkou, ze které po jejím použití vyroste květina.

„Skutečnost, že někdo dokáže myslet na druhého, je velmi příjemná a toto úsilí není možno plnohodnotně vyvážit penězi. Je to jen kapka, která ale může v tomto úsilí pomoci,“ uvedl v průběhu předávání MiNiGRANTů Petr Mrkos.

PVK společně s Nadačním fondem Veolia za devět ročníků MiNiGRANTů podpořily na 130 projektů v celkové výši téměř pět miliónů korun. Nadační fond Veolia v rámci celé skupiny Veolia letos přispěl na 139 projektů částkou 3 567 tisíc korun. Od startu MiNiGRANTů v roce 1998 podpořil 1 022 projektů.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace