Nadační fond Veolia dnes předal pěti zaměstnancům 1.SčV, a.s. minigranty

31. května 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

foto děti u vody - Přírodovědný kroužek Sedmikvítek, 1 foto S. Čtvrtník

Dvě stě tisíc korun rozdělí letos vodárenská společnost 1.SčV, a.s. na veřejně prospěšné projekty, do kterých se aktivně zapojují její zaměstnanci. Informovala o tom dnes tisková mluvčí 1. SčV Kristina Blaszczyková.

Udělat dobrý skutek a pomáhat tam, kde to je potřeba je hlavní smysl projektu Minigrantů. Za dobu jeho šestileté existence jím společnost Veolia podpořila prostřednictvím svých zaměstnanců 425 veřejně prospěšných nápadů prospívajících prostředí a komunitě. Celkem do nich vložila již více než 11 milionů korun. „Hodně našich zaměstnanců se v rámci regionu, kde působí 1.SčV, angažuje ve svém volném čase jako dobrovolníci, často v různých neziskových organizacích,“ podotýká Blaszczyková. Patří k nim například divadelní spolky, skautské oddíly, spolky zaměřené na ochranu přírody, či na pomoc handicapovaným lidem. „Právě jejich aktivitu chceme ocenit a podpořit tím, že vybranou organizaci a její projekt finančně podpoříme. Naši zaměstnanci, kteří se v nich aktivně angažují, jsou pak zárukou, že peníze jsou využity tím správným směrem,“ vysvětlila Blaszczyková.

Letos se o minigranty v rámci 1.SčV, a.s. přihlásilo osm žadatelů.. Pěti úspěšným, kteří se dnes zúčastnili slavnostního vyhlášení v příbramské restauraci Atollo,  předali minigrant ředitel Nadačního fondu Veolia Jan Dolínek a generální ředitel 1.SčV, a.s. Ivan Eis.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace