Nadace dřevo pro život spustila projekt „Rosteme dobrými skutky“

13. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

zvonicka1

Odhalením zvoničky „Strom života“ podle návrhu architekta Bořka Šípka dne 8. 8. 2014 na břehu Lipenského jezera ve Frymburku zahájila Nadace dřevo pro život projekt pomoci handicapovaným dětem. Informoval o tom dnes Stanislav Polák z uvedené Nadace.

Projekt je součástí doprovodného programu charitativního festivalu FRYMBURK FEST – LIPNO aneb NA SPOLEČNÉ VLNĚ na podporu a pomoc konkrétním dětem s handicapem prostřednictvím spolupráce s občanským sdružením Dobrý skutek a byl realizován ve spolupráci s městysem Frymburk, s občanským sdružením Umění je radost a za finanční podpory Vojenských lesů a statků ČR, Nadace Agrofertu, Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o, Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků, České asociace podnikatelů v lesním hospodářství a Mendelovy univerzity Fakulty lesnické a dřevařské Brno.

Účelem Nadace dřevo pro život je mimo jiné i humanitární a sociální činnost. Filosofie festivalu podle Poláka plně naplňuje tuto myšlenku a tím vytváří prostor pro spolupráci s Nadací. Vytvoření dřevěné stavby, která bude každoročně ukazovat příspěvek festivalu na cílenou pomoc konkrétním dětem, je tak plně v souladu s posláním Nadace.

Strom života (na ilustračním foto) je v podstatě dřevěná pyramida ve stylu stromu. Symbolické větve, tvořící korunu, představují obnovující se život. V srdci stromu je umístěn zvon NADĚJE. Celá stavba je umístěna na nádherném místě na břehu Lipenského jezera v městě Frymburk. Okolí této zvoničky bude postupně doplňováno a tak se stane i místem rozjímaní a přemýšlení nad sílou dobročinnosti. Vznikne tak krásný celek ukazující lidskou sounáležitost a krásu dřeva jako obnovitelného materiálu ve své nekonečnosti.

Naše voda, foto Nadace dřevo pro život

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství