Na veletrhu WOOD-TEC se představí nové systémy zvlhčování vzduchu

Aktualizováno 6. října 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

bubliny4

Návštěvníci mezinárodního veletrhu strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl WOOD-TEC se mohou mimo jiné seznámit se systémy zvlhčování vzduchu rakouské společnosti Merlin –Technology. Informují o tom na svých stránkách organizátoři veletrhu.

Uvedené systémy budou prezentovány v expozici firmy DREKOMA – Ing. Vladimír Harazím.  Přímo na stánku se uskuteční měření relativní vlhkosti vlhkoměrem prostředí a vlhkoměry pro zjišťování vlhkosti dřeva Merlin. Stávající zákazníci si budou moci také přímo na výstavišti nechat zkontrolovat přesnost měření svého vlhkoměru na dřevo.

Zvlhčovač vzduchu Merlin vytváří stabilizované prostředí, snižuje vznik a tvorbu elektrostatického náboje, prašnost prostředí a snižuje náklady na vytápění asi o 25 procent. Relativní vlhkost vzduchu v místnosti by se přitom měla pohybovat v rozmezí 50 až 55 procent při teplotě 21°C, teplota a vlhkost by měla být v neustálé rovnováze. „Tyto parametry není možné zejména v zimním období dosáhnout jinak než umělým doplňováním vlhkosti (vody) do prostředí. V průběhu veletrhu bude pavilon osvěžován vodní mlhovinou.

Jedním z prezentovaných přístrojůmá být podle organizátorů Merlin EVO – Chips, sloužící k měření vlhkosti sypkých materiálů na bázi dřeva – štěpků,pilin a hoblin, kůry nebo pelet. Jde o tyčový vlhkoměr s displejem, na němž se po výběru měřeného materiálu automaticky zobrazí hodnota vlhkosti a informace o aktuální teplotě materiálu v oblasti tyčového senzoru. Prostřednictvím příslušenství (datového kabelu, software, PC nebo tiskárny) je možné data uložená v paměti vlhkoměru kdykoliv vyvolat a dále s nimi pracovat. Měřicí rozsah vlhkosti materiálů je 10 až 50 procent, měřící rozsah teploty materiálů -10 až 80°C, délka tyčového senzoru je 1 metr, přístroj má automatickou kalibraci na teplotu a do paměti vlhkoměru lze uložit až 10 000 hodnot.

Veletrh WOOD-TEC proběhne na Výstavišti v Brně ve dnech 18. až 21. ríjna.

Zdroj: BVV, Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka