Na Třebíčsku nechtějí příští rok navyšovat ceny vody

22. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

čistá voda

Pro zmírňování cen vodného a stočného se na svém výjezdním zasedání vyslovil sněmovní výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj v Moravských Budějovicích. Informuje o tom Třebíčský deník.

V moravskobudějovické Besedě se přitom nesetkali pouze poslanci, ale i zástupci veřejné správy z ministerstev zemědělství, financí, životního prostředí a Stáního fondu životního prostředí. „Tady nejde jen o Vodárenskou akciovou společnost, která na Brněnsku, Boskovicku, Jihlavsku, Třebíčsku, Znojemsku a Žďársku zastupuje půl milionu lidí, ale týká se to všech v této zemi. My jsme toto jednání vyprovokovali, abychom na ten problém upozornili,“ řekl starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka, který je zároveň členem představenstva uvedené Vodárenské akciové společnosti.

Podle Bařinky by neměl být důvod navyšovat příští rok cenu za vodu. Za metr krychlový se nyní platí necelých 84 korun. „Někde jsem dokonce slyšel, že by se v Třebíči mohla pohybovat kolem 105 korun. To je nepředstavitelné, když průměrný plat tady máme dvanáct a půl tisíce,“ mínil Bařinka.

Zdroj: Třebíčský deník (redakčně kráceno), ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace