Na Šumavě u Modravy můžete vidět výrobu a plavení vorů

Aktualizováno 12. července 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

Národní park Šumava nabízí svým návštěvníkům v průběhu letních prázdnin akci s názvem Vázání vorů a dřevařství na Šumavě. Během přednášky se zájemci dozví více o výrobě vorů a zhlédnou i ukázku plavení dřeva a vorů po Vchynicko – tetovském kanále. Informovala o tom dnes mluvčí parku Jana Zvettlerová.

První akce se bude konat v sobotu 16.7. od 10.30 hodin u Rechle u Modravy, druhá pak na stejném místě 20.8. 2011. Přednášející budou návštěvníkům ukazovat stará řemesla, která se používala při stavbě vorů – např. odkornění kmene a výroba houžví. Používat se budou dobové i současné nástroje a zájemci si mohou výrobu také vyzkoušet.zapojit a vyzkoušet.

Od 12.00 hodin program pokračuje na Vchynicko – tetovském kanále ukázkou plavení dřeva a vorů, která bude doplněna přednáškou o historii voroplavby a plavebního kanálu. Pro návštěvníky bude jistě nejzajímavější částí dne ukázka plavení polenového dřeva a plavby na vorech, kterou předvede skupina nadšenců v dobových kostýmech. Odvážní jedinci z řad návštěvníků si budou moci plavbu na vyrobeném voru vyzkoušet.

Program se koná za každého počasí.

Zdroj: NP Šumava

Související rubriky: Čistota vody a rekreace