Na státní svátek je možné vyrazit na výlovy rybníků

27. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Bohdaneč - loučení s ptáky - IMG_8744

V den volna, v úterý 28. října mohou zájemci, kteří si ovšem trochu přivstanou, vyrazit na některý z četných podzimních výlovů rybníků v ČR. Těch se koná plošně po celém území ČR nejméně dvanáct.

Uvedených 12 výlovů, z nichž některé pokračují ještě i následující den, eviduje ve svém přehledu portál Naše voda, ne všechny jsou ale spojeny s doprovodným programem pro veřejnost. Průběh výlovů si ale lze ověřit pronikem na webové stránky organizátorů výlovů.

Jedním z výlovů, kde se s doprovodným programem a občerstvením počítá, je výlov rybníku Vavřinec  ve stejnojmenné obci spravovaný Rybářstvím Chlumec nad Cidlinou ve Středočeském kraji.  Dalším tipem pak může být výlov rybníku Broumar v Lázních Bohdaneč obohacený ochutnávkou rybích specialit, vyhlášením fotografické soutěže pro žáky středních škol a již tradiční akcí „Loučení s ptáky“ v areálu Bohdanečksého rybníka na Polákově poloostrově. Doprovodnou akcí je i putovní výstava k výročí 500 let existence Opatovického kanálu.

Naše voda, ilustrační foto (rybník Bohdaneč 2013) Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství