Na severu Moravy vznikne díky Veolii 37 nových pracovních míst

30. ledna 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

Veolia ilustračka pracovní místa

Správní rada nadačního fondu společnosti Veolia Energie ČR schválila celkem 19 projektů, díky kterým vznikne 37 nových pracovních míst v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Informovala o tom ředitelka komunikace společnosti Veolia Marcela Dvořáková.

„Na zasedání správní rady byly rozděleny nadační příspěvky v celkové výši 1 917 800 korun. Veolia vždy pomáhá v regionech, ve kterých působí,“ uvedl Philippe Guitard, ředitel Veolie pro Českou a Slovenskou republiku a ředitel pro střední a východní Evropu. „Naším programem jsou dlouhodobá partnerství. Nadační fond naší energetické části Veolia Energie již od roku 2000, kdy jsme fond založili, vytvořil téměř 1 900 nových pracovních míst,“ dodal.

Nadační fond společnosti Veolia Energie ČR, dříve Dalkia ČR, pomáhá začínajícím a již existujícím firmám, a přispívá tak ke snižování nezaměstnanosti. Nejzajímavější projekty, které byly v lednu letošního roku schváleny, spadají do oblasti sociální práce. Patří mezi ně například následující dva vybrané projekty.

Společnosti BM workservice pomůže v provozovně Ateliér na Husovce v Třinci (ilustrační foto) vytvořit tři nová chráněná pracovní místa v oboru výroby bižuterie a skleněných dekorativních předmětů a komponentů – vinutých perel. Společnost se zaměřuje na zaměstnávání handicapovaných osob.

V malebném podhůří Beskyd v obci Ostravice bude zřízen dům se zvláštním režimem, ve kterém bude moci až 37 klientů důstojně dožít stáří v krásném prostředí s rodinnou atmosférou a plnou zdravotnickou a sociální péčí. Domov bude určen pro pacienty s onemocněním Alzheimerovou chorobou, stařeckou demencí a jím podobným onemocněním. Projekt předložila obecně prospěšná společnost Medela-péče o seniory.

Naše voda, ilustrační foto Veolia Energie ČR

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace