Na severu Čech se zhoršila kvalita vody ve zdroji Výsluní

11. června 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

sprcha

Z důvodu silných dešťů uplynulých dní se zhoršila kvalita vody zásobního zdroje pro obec Výsluní na Chomutovsku. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) Iveta Kardianová.

Zatímco jinde zaměstnanci společnosti SčVK vyčistili a znovu zprovoznili dodávku pitné vody z několika lokálních pramenišť, obec Výsluní bude do odvolání zásobována prostřednictvím cisterny. Nadále podle mluvčí zůstávají znečištěna pouze některá lokální prameniště. Silné deště v uplynulých dnech nadále brání vyčištění některých lokálních pramenišť. Níže uvedené oblasti jsou i nadále zásobovány pitnou vodou prostřednictvím cisteren. Tamní voda není vhodná ke konzumaci ani k osobní hygieně.

V okrese Děčín je to obec Víska pod Lesy, Na Litoměřicku je nevhodná kvalita vody v obcích Horní Vysoké, Levín, Leská a prameniště Mentaurov, v okrese Teplice jsou to obce Červený Újezd, Tvrdín, Chouč, Kučlín. Obyvatelé těchto obcí, kteří mají vodu z lokálních pramenišť, jsou informováni o nevhodnosti použití vody.

Dodávaná voda z hlavních zásobních vodovodních řadů je pitná. Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) po celou dobu povodní dodávají kvalitní pitnou vodu. Obyvatelé měst Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Roudnice nad Labem a dalších v celém Ústeckém kraji se nemusejí obávat o kvalitu pitné vody dodávané do jejich domácností.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace