Na severu Čech pokračují rekonstrukce historických vodovodů – nyní i ve Ždírci

Aktualizováno 22. července 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS Ždírec

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájí na Českolipsku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci 103 let starého vodovodu v obci Ždírec v Podbezdězí. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovodní řad v obci Ždírec je koncovou větví vodovodu, který byl uveden do provozu roku 1913 a dnes je vlivem stáří v havarijním stavu: zkorodovaný, inkrustovaný a poruchový. Je nekapacitní i pro stávající připojené obyvatele a za tohoto stavu není možné povolit nové připojení, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Součástí stavby je přepojení šesti stávajících domovních vodovodních přípojek a jednoho hydrantu a napojení rekonstruovaného úseku na navazující vodovodní řad.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce budou zahájeny příští týden a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. října 2016.  Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Česká Lípa, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 21 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 123 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace