Na rok a půl se v Brně zavře kvůli opravám Francouzská ulice

7. června 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS opravy infrastruktury

Zhruba na rok a půl se řidičům zavře v Brně frekventovaná Francouzská ulice. Informuje o tom zpravodajství ČTK. Opravy přitom zahájí společnost Brněnské vodárny a kanalizace, která vymění téměř 100 let staré vodovodní potrubí.

Poté Teplárny Brno vymění parovod za nový horkovod a opravovat se bude také potrubí pro rozvod plynu, sdělila ČTK mluvčí vodáren Renata Hermanová. Práce by měly začít už v červnu. Brněnské komunikace pak po rekonstrukci sítí opraví povrch ulice, zasadí novou zeleň a změní se režim parkování, řekla ČTK jejich mluvčí Vladimíra Navrátilová. Jelikož ulice je téměř kilometr dlouhá, bude se pracovat po částech, aby zůstala alespoň částečně přístupná pro auta. Rekonstrukce sítí a povrchu ulice vyjde na několik desítek milionů korun.

První se bude dělat úsek od ulice Milady Horákové k Černopolní. „Jedním z hlavních důvodů rekonstrukce vodovodu je značné stáří a vysoká poruchovost potrubí z šedé litiny, které je z roku 1927,“ uvedla Hermanová. První úsek by měl být hotový v říjnu.

Francouzská ulice patří do oblasti takzvaného brněnského Bronxu, avšak řadu let se daří domy v ní rekonstruovat nebo demolovat a stavět nové. Na revitalizaci se podílí jak město, tak soukromí developeři, kteří zde staví nové bytové či polyfunkční domy. Město letos například zprovoznilo v domě, opraveném loni, byty na zkoušku pro sociálně slabé.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace