Na Plzeňsku budou v pátek otevřeny dvě naučné říční stezky

18. března 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

berounka_0429-1

Na Světový den vody, v pátek 22. března v 16.00 hodin budou u soutoku Mže a Radbuzy ve Štruncových sadech slavnostněotevřeny další dvě naučné říční stezky. Informovala o tom dnes Kateřina Juríková z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzeň (ÚKR).

Stejně jako v případě naučné stezky podél Úslavy bude zájemcům po této akci k dispozici tištěný průvodce, a to v Informačním centru na náměstí Republiky. Tentokrát se jedná o jednu společnou publikaci pro obě stezky, protože vycházejí ze stejného místa, a to od soutoku Mže a Radbuzy ve Štruncových sadech. „V terénu naleznete 14 naučných tabulí. Od soutoku Mže a Radbuzy se můžete vydat podél toku Mže přes Radčice a Křimice až do Malesic nebo vyrazit na druhou stranu po toku Berounky přes Zadní Roudnou k soutoku Úslavy s Berounkou u kostela sv. Jiří a dále až do Bukovce,“ vysvětluje Josef Čihák z ÚKR. V elektronické podobě je publikace k nahlédnutí na webových stránkách města v části Multimédia – eBook. Vycházka podél Mže dlouhá 11 kilometrů zabere pěším zájemcům přibližně 4 hodiny, úsek podél Berounky dlouhý 6,5 kilometru pak 2 hodiny. Cyklisté to zvládnou rychleji.

Na otevření stezky volně naváže komentovaná prohlídka části trasy s autorem průvodce Janem Koppem z katedry geografie Fakulty ekonomické ZČU v Plzni. „Věříme, že se stezky dočkají stejného ohlasu jako první, která byla otevřena v září 2011. Publikace bude k dispozici také v našem tradičním koutku na Dni otevřených dveří Povodí Vltavy v sobotu 23. března od 9 do 14 hodin na Denisově nábřeží,“ doplňuje Pavlína Valentová z ÚKR s tím, že o prvního průvodce byl opravdu velký zájem a podobný osud čeká pravděpodobně i druhou brožuru.

Vznik tabulí a průvodců byl financován v rámci mezinárodního projektu REURIS.

Naše voda, foto Berounka: www.raft.cz

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině