Na pilíři Libeňského mostu budou barevné značky varovat před povodněmi

Aktualizováno 27. srpna 2015 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

značení na trojské lávce 2

V týdnu od 31. 8. do 4. 9. 2015 proběhnou práce spojené s vyznačením stupňů povodňové aktivity na pilíři pražského Libeňského mostu. Barevně rozlišené pruhy budou sloužit k informování obyvatel Prahy 7 během povodní, uvedl mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

„Barevné značení bude včas upozorňovat na stoupající hladinu řeky především obyvatele bytových komplexů Prague Marina, River Lofts a nově budovaného Marina Island. Zároveň bude poskytovat informace hlásným a hlídkovým službám povodňových orgánů a ostatním účastníkům ochrany před povodněmi. Podobné značení se již osvědčilo na lávce mezi Císařským ostrovem a Trojou. Doufám, že na mostě vydrží dlouho. Libeňský most totiž postavili stejní odborníci na beton, kteří stavěli pohraniční opevnění, takzvané ŘOPíky,“ řekl starosta Prahy 7 Jan Čižinský s narážkou na plánovanou demolici a rozšíření mostu, které by se nemělo pilíře dotknout, ale mostu jako celku ano.

Jednotlivé stupně povodňové aktivity budou vyznačeny v následujících barvách:

  1. SPA – zelená (stav bdělosti) 
  1. SPA – žlutá (stav připravenosti) 
  1. SPA – červená (stav ohrožení)

S laskavým souhlasem Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy bude k realizaci prací na vodě využita technická loď Florián včetně posádky.
Díky dlouhodobé spolupráci MČ Praha 7 a HZS hl. m. Prahy se tak významně sníží náklady městské části na provedení těchto prací, které dosáhnou maximální výše 16 tis. Kč.

Naše voda, foto: Praha 7

 

 

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině