Na obnovu rybníků a údržbu toků má MZE čtyři miliardy korun

3. listopadu 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

rybník - IMG_2793

Ministerstvo zemědělství připravuje dva nové dotační tituly jakožto příspěvek k sérii opatření proti suchu. Na konferenci Provoz vodovodů a kanalizací to dnes uvedl náměstek ministra zemědělství pro vodní hospodářství Aleš Kendík s tím, že sumárně jde o částku kolem čtyř miliard korun.

Konkrétně, jak Kendík specifikoval na dotaz portálu Naše voda, má ministerstvo zemědělství připraveny na obnovu a rekonstrukci rybníků na příští čtyři roky téměř dvě miliardy korun. „Zhruba podobná částka, ale v horizontu pěti let, je připravena na dotační titul drobné vodní toky a malé vodní nádrže,“ informoval náměstek. Tyto peníze by směřovaly zejména ke správcům vodních toků, tedy státním podnikům Povodí a Lesy české republiky.

„V tuto chvíli se jedná o návrh, pokud bychom ale zaznamenali, že ta absorpční schopnost je větší, jsme připraveni vést diskusi s ministerstvem financí o posílení těchto zdrojů,“ zdůraznil Kendík. Podle jeho názoru ale nedostatek finančních prostředků v současné době na uvedená opatření nehrozí.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka