Na Luhačovické přehradě se konaly jarní rybářské závody

13. května 2013 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

ilustrační foto

Dravé štiky, kluzcí úhoři i trofejní kapři. Takové i jiné úlovky byly vidět o víkendu u Luhačovické přehrady. Konaly se tu totiž velké rybářské závody, píše Zlínský deník.

Ačkoli přehradu skrápěly těžké kapky deště, na březích to žilo. 442 závodníků ze všech koutů země i Slovenska tu soutěžilo o hlavní výhru.

„Účastníků bylo trochu méně než v minulých letech, ale přičítáme to pauze kvůli čištění přehrady. Někteří rybáři nevědí, že je již přehrada napuštěná, nebo naopak nevěří, že jsou v ní ryby,“ informoval v Deníku František Miko, hospodář luhačovických rybářů, kteří soutěž pořádají. V řadě případů se závodů účastnily celé rodiny.

Luhačovičtí rybáři však také už mají plán jak přilákat k vyčištěné přehradě další příznivce této zábavy. Chtějí aby se přehrada hemžila trofejními kusy. K tomu mají přispět i některá opatření.

„Máme tu dvojí míru na kapra. Kromě dolní míry i míru horní. Kapra delšího než 65 centimetrů musí rybáři pouštět zpátky. Taky s chovem sumců jsme skončili. Sumec je totiž obrovským predátorem a ještě navíc likviduje svou potravní konkurenci, tedy štiky a candáty a to je „sakra drahé krmivo“,“ vysvětlil hospodář.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství