Na koupališti v Litoměřicích ohřejí vodu kolektory

28. ledna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

blue swimming pool with teak wood flooring

Voda v brouzdališti a v sousedním dětském bazénu se skluzavkou nacházejícím se v areálu koupaliště na Písečném ostrově v Litoměřicích má být v létě o několik stupňů Celsia teplejší. Vedení litoměřické radnice totiž zahájilo instalaci solárních panelů, které budou ohřívat užitkovou vodu pro správní budovu, saunu, ale i brouzdaliště a dětský bazén. Uvedla to Eva Břeňová, mediální zástupce města Litoměřice.

Lákadlem se pro návštěvníky plaveckého areálu stanou nové chrliče s teplou vodou, instalované po okrajích brouzdaliště a sousedního malého bazénu.

Do doby instalace oddělené filtrace pro tyto bazény však zatím nelze očekávat výraznější  zvýšení teploty vody přímo v bazénech, nicméně i tento krok vedení města připravuje.  „Ve svém důsledku to bude znamenat nejen lepší komfort při koupání pro rodiče s dětmi, ale i prodloužení sezóny a v neposlední řadě také finanční úsporu v provozu, představující částku zhruba 800 tisíc korun ročně,“ poukázal na výhody starosta Ladislav Chlupáč.

Kolektory jsou postupně umísťovány na střechu správní budovy. V současné době zaujímají rozlohu 67 metrů čtverečních a ohřívají vodu v bojlerech s užitkovou vodou. „V průběhu sezóny však bude jejich počet přibývat a dojde k připojení výše uvedených chrličů teplé vody do malého bazénu a brouzdaliště,“ upřesnil vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Pavel Gryndler.

Naše voda, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace