Na Kamencovém jezeře postaví plovoucí molo

Aktualizováno 3. října 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

kamencove_jezero_1

Staré molo na Kamencovém jezeře u Chomutova zmizí. Město pořídí plovoucí molo a bude pokračovat v opravách chatek. Areál chce radnice zpřístupnit veřejnosti i mimo letní sezonu. Novinářům to sdělil primátor Daniel Černý (PRO Chomutov).

Hlavní molo je v havarijním stavu a bylo uzavřeno. Plavci mohli využívat pouze boční mola. „Teď odborníci hlavní molo demontují a vyčistí dno od stavebního nepořádku, který se tam sypal při předcházejících opravách. Dojde také k částečnému odbahnění,“ popsal primátor.

Nové plovoucí molo bude na pontonech, bude zároveň zachován tvar a ráz původního, povrch bude dřevěný. „Stavět se bude ve dvou etapách, to páteřní molo budou už moci využívat rekreanti v příštím roce a zbytek prací se dokončí v tom dalším,“ doplnil Černý. Město vypíše na zakázku výběrové řízení, náklady odhaduje radnice v řádech několika desítek milionů korun.

Na Kamencovém jezeře odstartovala letos sezona se zpožděním 1. července a skončila v neděli. Oblast navštívilo 50.000 lidí. Radnice počítá s dalšími opravami chatek a zařízení a úpravami okolí. Musí se však nejprve vypořádat s původním nájemcem, kterým je společnost CV Relax. Město už zaplatilo za movitý majetek firmy 8,5 milionu korun, nyní jedná o částce za nemovitý majetek. Magistrát se opírá o znalecký posudek, kde je částka zhruba 22 milionů korun.

Využívat okolí jedinečného Kamencového jezera by nově mohli obyvatelé také mimo sezonu. „Chceme osadit všechny brány oboustrannými turnikety a občané by měli šanci se svou čipovou kartou, která bude za nějaký drobný paušál, se dostat do areálu na podzim či v zimě,“ uvedl primátor.

Zdroj: ČTK, foto: wikimedia commons, Petr Kinšt

Související rubriky: Čistota vody a rekreace