Na jahodobraní bude i jahodová limonáda a jahodová polévka

15. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Jahody

Ve čtvrtek, pátek a v sobotu (18. – 20. června) můžete spolu se spolkem Archetyp na farmářském tržišti na Jiřáku oslavovat nejoblíbenější české ovoce – jahody. Jak totiž dnes informoval Jiří Sedláček z Archetypu, na Jiřáku proběhne v uvedené dny letošní jahodobraní.

Jahody se podle něj objeví v různých podobách, jako je jahodová marmeláda s plátky růží i bez nich, domácí jahodová limonáda, jahodové smoothie, koktejly, raw dortíky. Každý z těchto dnů si návštěvníci užijí letní jahodovou kuchyni od restaurace Podolka – jahodové knedlíky s tvarohem, jahodová polévka gaspacho, domácí jahodové limonády nebo palačinky s jahodami se zakysanou smetanou od Galetek. Každý den od čtvrtka do soboty pak bude na trhu čokoládová fontána, kde si budou návštěvníci moci smočit zakoupené jahody.

V sobotu se přidá kromě této klasiky i pražská restaurace La Gare, která v sobotním menu nabídne navíc jahodovou polévku s kokosovým mlékem, jahody s bayonskou šunkou, salátkem a grissini, makronky z lesních jahod, a čerstvé jahody s krémem Chantilly od šéfkuchaře.

Součástí jahodobraní bude i klasický farmářský trh s tím nejlepším z aktuální sezóny, který tuto ovocnou událost doplňuje.

Více informací na www.farmarsketrziste.cz nebo na www.facebook.com/ftpraha.

Naše voda, foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony