Na Frýdecku-Místecku řádí falešní vodohospodáři

4. srpna 2016 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na Frýdecko-Místecku (například Kaňovice a Lučina) se v posledních dnech objevilo několik případů, kdy obyvatele kontaktují lidé vydávající se za zaměstnance „vodáren“. Upozornil na to mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Prvotní kontakt probíhá telefonicky, kdy se tito falešní zaměstnanci snaží údajně z pověření „vodáren“ domluvit osobní schůzku kvůli tomu, že se v pitné vodě odběratelů prý objevila bakterie. Na osobní schůzku následně přijedou dva muži s kufříkem, kteří na vyžádání vytahují jakési pověření s názvem AQUA v hlavičce. Odběrateli nabízejí, že mu mohou během půl hodiny udělat laboratorní rozbor vody a zjistit, zda se v jejich vodě nějaký problém s kvalitou vyskytl. Zároveň tvrdí, že takto budou oslovovat jednotlivé obyvatele v okolí.

Společnost SmVaK Ostrava se od těchto aktivit distancuje, služby tohoto typu si od žádného dodavatelského subjektu neobjednala. Zaměstnanci SmVaK se při návštěvě zákazníků vždy prokazují zaměstnaneckou kartičkou, o své návštěvě vždy s předstihem informují a k dopravě používají výhradně vozidla označená logem společnosti.

Informace o kvalitě dodávané vody a jejích parametrech mohou navíc zákazníci získat na internetových stránkách společnosti SmVaK www.smvak.cz, kde jsou aktualizovány s týdenní periodicitou. Například dokument z posledního týdne najdete zde http://www.smvak.cz/documents/20182/23613/Kvalita%20pitn%C3%A9%20vody%20v%20s%C3%ADti%20dle%20z%C3%A1sobovan%C3%A9%20oblasti.pdf/b3cd332d-847b-43f7-9294-67488a2f7926

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace