Na čištění řek v povodí Moravy se už přihlásila tisícovka dobrovolníků

14. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

morava-kromeriz3

Už více než tisícovka dobrovolníků se dosud přihlásila do plošného čištění okolí řek, které Povodí Moravy zorganizuje na přelomu března a dubna.  Řekla to mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

Akce s názvem „My pro vodu – voda pro nás“ má za cíl aktivněji přispět k čistému okolí potoků a řek. Společně s ochránci přírody, školami nebo zástupci různých zájmových sdružení vyčistí zaměstnanci Povodí Moravy, s.p. desítky kilometrů břehů v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském kraji a na Vysočině. Aktivně se zapojí i management podniku, který bude čistit řeku Hloučelu u Prostějova 27. března od 9hod.

Zatím největší zájem byl ze strany dobrovolníků o čištění okolí plumlovské přehrady a břehů řek v blízkosti Brna, Olomouce a Zlína.

Povodí Moravy, s.p.  tuto akci podpoří také materiálně. Všem účastníkům rozdá pracovní pomůcky (pytle na odpadky a rukavice), postará se o odvoz sesbíraného odpadu a zajistí drobné občerstvení. Dobrovolníci, kteří by se chtěli do akce zapojit můžou kontaktovat tiskovou mluvčí podniku e-mailem na tomickova@pmo.cz

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině