Na 1. máje se otevírá Baťův kanál

Aktualizováno 30. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

batkanal

Areál veselského přístavu se rok od roku stává zajímavější atrakcí nejen pro turisty, ale i pro místní občany. Ve čtvrtek 1. května 2014 od 14:00 hodin se zde uskuteční tradiční odemykání letošní plavební sezóny. Jeho součástí bude i slavnostní otevření nového lanového centra a kompletně zrekonstruovaného areálu skateparku. Uvedla to Petra Pavková, mluvčí města Veselí nad Moravou.

V letošním roce vstupuje Baťův kanál do své jubilejní 20. plavební sezóny. Jeho turistické využití dávno překonalo původní funkci nákladní dopravní cesty. V současné době láká návštěvníky jednak na plavbu po klidné hladině „Baťáku“, a jednak cyklisty, kteří šlapou po trasách s výhledem na plovoucí lodičky. Město Veselí nad Moravou patřilo k hlavním tahounům obnovy Baťova kanálu pro rekreační účely. Vybudovalo také první přístavní marínu. Díky investicím v posledních letech patří přístav ve Veselí nad Moravou svým zázemím a bohatostí nabídky stále k tomu nejlepšímu, co přístavy na Baťově kanále nabízejí.

V loňském roce byl zahájen projekt pod názvem Sportovně rekreační centrum – Baťův kanál, který funguje na principu spolupráce soukromého a veřejného sektoru. Projekt loni zahrnoval vybudování sociálního zázemí pro účastníky plavby i pro cyklisty projíždějící po Moravské cyklotrase vedoucí v bezprostřední blízkosti přístavu ve Veselí nad Moravou. V areálu přístaviště bylo vybudováno nové centrum služeb v podobě opravny lodí a kol i nové dětské hřiště.

TT

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla