MŽP a ČZU pokračují v projektu ochrany zvířat při senosečích

12. února 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

balíky - pole - krajina - sklizeň - sláma- IMG_1526

Ministr životního prostředí Richard Brabec a rektor České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) ocení v pondělí 15. února 2016 nejlepší mobilní aplikace usnadňující ochranu zvěře při senosečích. Informoval o tom mluvčí ČZU Josef Beránek.

Nové aplikace pro chytré mobily a tablety, použitelné přímo v terénu, vyvíjeli totiž studenti ČZU v rámci soutěže, na niž ministerstvo životního prostředí (MŽP) poskytlo 100 000 korun. Účelem soutěže bylo usnadnit dobrovolníkům, zemědělcům i myslivcům odkudkoliv přístup k portálu SENOSEC.CZU.CZ, který pomáhá předcházet usmrcení zvířat při senosečích a sklizni. Nejlepší studentské aplikace a jejich autoři budou představeni u příležitosti vyhlášení výsledků soutěže.

Slavnostní vyhlášení a ocenění nejlepších mobilních aplikací v soutěži za účasti ministra životního prostředí Brabce a rektora ČZU v Praze Jiřího Balíka proběhne v pondělí 15. února ve 13.00 hodin v atriu Provozně ekonomické fakulty ČZU, Kamýcká 961/129, 165 21 Praha 6 – Suchdol.
Setkání s novináři se zúčastní také Lubomír Hajný z honebního společenstva Staříč na Ostravsku, který se záchraně zvířat před sečením travních porostů věnuje už několik let, Martina Volfová ze sdružení Za Živou krajinu a samozřejmě také studenti a zástupci vedení univerzity a fakult, kteří jsou do projektu zapojeni. Pro média bude připravena prezentace aplikací.

akreditace (do 15. 2. 10.00 hodin) a detaily k akci:
Josef Beránek, tiskový mluvčí ČZU, e-mail: beranek@rektorat.czu.cz, tel. +420 774 557 699

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě