MZe prověří prodej rybářských lístků na jihu Čech

Aktualizováno 29. dubna 2011 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Rybářství a rybníkářství

Jihočeský krajský úřad čeká v květnu kontrola z Ministerstva zemědělství ČR (MZe) týkající se sporných prodejů rybářských lístků. Potvrzuje to mluvčí ministerstva Tereza Dvořáčková.

Podle Dvořáčkové jde o dlouhodobě plánovanou akci, která je součástí série kontrol zaměřených na plnění úkolů v rámci takzvané přenesené působnosti. Jak přitom informoval portál iDNES.cz, mají právě jižní Čechy s prodejem rybářských lístků dlouhodobě problémy. Cizinci, kteří rybaří na Lipnu, si pro ně musejí jezdit v úřední hodiny na radnici do Českého Krumlova. To vadí podnikatelům, které živí cestovní ruch, protože to cizince odrazuje od rekreace. Podle rybářů zase mezi cizinci přibývá těch, kteří raději než jet na úřad chytají na černo.

Problémy s výdejem rybářských lístků by nicméně měla alespoň částečně vyřešit novela rybářského zákona, která podstatně rozšiřuje počet míst, která smějí rybářské lístky vydávat. Novela již prošla jednáním v Poslanecké sněmovně.

Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/jih-cech-ceka-ministerska-kontrola-kseftarili-tam-s-rybarskymi-listky-1zj-/budejovice-zpravy.asp?c=A110428_183839_domaci_hv

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství