MZE chce letos vypsat čtyři tendry za miliardy

11. dubna 2016 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Přehrady a vodní díla

vodní tok - Klabava

Ministerstvo zemědělství (MZE) chce letos přes své podřízené organizace vypsat čtyři velké zakázky za 5,65 miliardy korun. Píše o tom týdeník Týden s tím, že peníze půjdou například do protipovodňové ochrany Olomouce a Rokycan.

Největší zakázkou má být pětiletý tendr na těžbu dřeva od roku 2017 v hodnotě 3,35 miliardy korun včetně opce, další akcí má být zakázka od Státního zemědělského intervenčního fondu na čtyřletý provoz a rozvoj informačního systému za 930 milionů korun. Poslední dvě zakázky jsou na protipovodňovou ochranu. U Olomouce by mělo být zahájené zadávací řízení na zvýšení objemu koryta řeky Morava v centru města letos v červnu. Koryto řeky by se mělo rozšířit, zbourat by se měly dva tamní mosty a postaví se místo nich nové. Samotné práce by měly začít během příštího března. Předpokládaná hodnota zakázky je 879,3 milionu korun. Za 490 milionů korun by se měla naplánovat a zvětšit koryta Klabavy a Holoubovského potoka u Rokycan. Kromě snížení stupňů ve dně toku by se měly také budovat hrázky a zídky.

Zdroj: www.tyden.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (řeka Klabava)

 

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka