Muzeum pražského vodárenství přichystalo novinky i nový systém prodeje lístků

Aktualizováno 13. února 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

Podolská_vodárna_zevnitř_1

Novinky v expoziční části i nový systém prodeje vstupenek připravilo pro letošní rok Muzeum pražského vodárenství, které se nalézá v areálu vodárny v Podolí. Oznámil to Tomáš Mrázek, mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace, která je jeho zřizovatelem.

„Expozice jsme rozšířili o nové panely seznamující návštěvníky s projektanty Podolské vodárny, pány Engelem a Hacarem, a doplnili fotografiemi z doby výstavby této významné stavby industriální architektury. Na dalších panelech se návštěvníci mohou seznámit s technickými parametry vodáren v Káraném a na Želivce, které dnes zásobují pražskou aglomeraci,“ řekl Mrázek.

Od začátku roku lze vstupenky zakoupit v síti Ticketstream. „Nový partner má po celé České republice stovky prodejních míst. Od tohoto kroku si slibujeme zvýšení návštěvnosti,“ podotkl Mrázek.

Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.

Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách.

Muzeum v loňském roce navštívilo přes deset tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraniční mimo jiné z Francie, Německa, Velké Británie nebo USA.

Prohlídky, které probíhají každý čtvrtek a každou druhou sobotu v měsíci, jsou součásti tzv. zážitkové turistiky. Podrobnější informace je možné nalézt na http://www.pvk.cz/zazitkova-turistika.html.

Naše voda, foto: wikimedia commons, Viola Baštýřová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace