Muzeum pražského vodárenství navštívilo o víkendu téměř 5000 lidí

Aktualizováno 20. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vodárna Podolí parádaIMG_8377

Ve dnech 17. a 18. března, kdy bylo pro veřejnost otevřeno zdarma Muzeum pražského vodárenství, navštívilo expozice muzea celkem 4 900 lidí. Pro portál Naše voda to dnes uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.

Muzeum pražského vodárenství bylo poprvé otevřeno v roce 1952, tehdy však v areálu ústřední budovy Pražských vodáren na Národní třídě. Při rekonstrukci staré filtrace vodárny v Podolí, která byla zahájena v roce 1992, vznikl dvoupodlažní výstavní prostor, o ploše zhruba 800 metrů čtverečních, kde je Muzeum pražského vodárenství dnes. Návštevníkům se tu naskýtá unikátní pohled z výstavních prostor do areálu filtrační stanice do takzvané Engelovy vodní katedrály.

Muzeum svou expozicí zachycuje vývoj pražského vodárenství. Je zde vystaven originál čerpacího stroje klatovské vodárny z roku 1830, vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. a další exponáty. V muzeu je vystavena i unikátní sbírka vodoměrů.

Petr Havel

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace