Muzeum lovu a rybářství ve Freyungu nabízí novou expozici i v češtině

Aktualizováno 23. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Freyung

Jedna z nejstarších památek na bavorské straně Šumavy, zámek Wolfstein, původně lovecký hrádek z 11. století, se nově otevírá po důkladné rekonstrukci. Informoval o tom dnes mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák s tím, že objekt slouží jako muzeum lovu a rybářství.

Jedná se o moderní expozici plnou interaktivních prvků a multimédií, která je kompletně trojjazyčná. Lov je představen jako kulturní fenomén, který nosí každý sám v sobě. „I proto muzeum dostalo i nový název – Lov, země, řeka, protože zdaleka není jen o myslivosti,“ vysvětluje Wolfgang Bäuml ze Správy Národního parku Bavorský les, myšlenkový otec celé výstavy.

V zámku, který leží uprostřed okresního města Freyung, se navíc nově vybudovalo i turistické infocentrum, které informuje o všech chráněných územích v regionu bez ohledu na státní hranice o Národním parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava a Národním i Přírodním parku Bavorský les.

Přestavba muzea byla financovaná z evropských peněz, partnerským projektem byla rekonstrukce synagogy ve Čkyni, kde začalo také fungovat přeshraniční infocentrum. Důležité podpory se realizačnímu týmu dostalo také z NP Šumava. „Toto muzeum ukazuje Česko – Bavorské sousedství jako společný život ve společné krajině,“ komentuje celý projekt Pavel Hubený, ředitel NP Šumava.

Tuto neděli 26.10. je muzeum od 12:00 do 17:00 hodin otevřeno zdarma pro širokou veřejnost, na hosty čeká i slavnostní hudba a občerstvení. Najdete jej na adrese: Schloss Wolfstein, Wolfkerstr.3, 94078 FREYUNG a na internetu: www.jagd-land-fluss.de/

Naše voda, foto: wikimedi a commons

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka