MPO připravuje vyhlášku zavádějící povinnost vodoměrů s dálkovým odečtem

Aktualizováno 27. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

vodoměr nový

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) poslalo do legislativního procesu vyhlášku, která mimo jiné počítá s tím, že budou povinné vodoměry na teplou vodu. Vodohospodářské společnosti přitom plánovaná opatření vítají.

„Samozřejmě jednoznačně podporujeme v návrhu vyhlášky uvedenou myšlenku o začlenění povinnosti instalace měřidla s dálkovým odečtem. V jiných odvětvích, například v bankovnictví, strojírenství, elektroprůmyslu nebo zdravotnictví je automatizace již dlouhé roky naprostým standardem a není tedy žádný důvod, proč by tomu mělo být ve vodním hospodářství jinak,“ konstatovala pro portál naše voda ředitelka komunikace společnosti Veolia voda Marcela Dvořáková.

Měřiče tepla a teplé vody požaduje po členských zemích EU v souvislosti s ambicí Bruselu snížit do roku 2020 spotřebu energií o 20 procent. V ČR je požadovanými vodoměry vybaveno zhruba 80 procent odběratelů.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace