V Mostě – Vtelně rekonstruují vodojem a vodovod

Aktualizováno 11. října 2012 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

vodovod-roury-rekonstrukce

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí v Mostě další z letošních plánovaných investičních akcí – rekonstrukci přívodního a zásobovacího vodovodního řadu a vodojemu v místní části Vtelno. Portálu naše voda to řekl Jiří Hladík, mluvčí SVS.

Původní přívodní a zásobovací vodovodní řady ve Vtelně v lokalitě u vodojemu jsou v posledních letech poruchové, proto dojde k jejich rekonstrukci. Přívodní ocelový řad průměru 150 mm z roku 1976 bude v délce 97 metrů nahrazen potrubím z vysokohustotního polyetylénu (HD-PE) o průměru 100 mm. Zásobovací litinový vodovodní řad z roku 1968 bude v délce 44 metrů nahrazen potrubím z HD-PE o průměru 100 mm. Oba řady se nacházejí v zeleném pásu v hloubce kolem tří metrů. Na trase nejsou vodovodní přípojky.

V rámci stejné stavby dojde k rekonstrukci jednokomorového vodojemu o objemu 150 m3 z roku 1961. Vodojem nemá odvětrání, takže prostor akumulace i armaturní komory je odvětraný do vstupního prostoru, bez možnosti dalšího odvětrání ven. V objektu je proto vysoká vlhkost, na stěnách a potrubí se sráží voda a ocelové části jsou zkorodované. V rámci rekonstrukce vodojemu bude zajištěna sanace objektu, odvětrání ven včetně osazení filtrů, protikorozní ochrana výztuže stropních prvků, výměna původních ocelových dveří a žebříků za plastové a nerezové.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 14. září 2012. Stavební práce začaly tentýž den a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 23. listopadu 2012. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Most, kde je pro rok 2012 naplánováno celkem 19 staveb za celkových 79,61 milionů Kč bez DPH.

Související rubriky: Vodovody a kanalizace