Moravská vodárenská informuje o zásadách napouštění bazénů

12. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

IMG_5447 bazén na zahradě

Blížící se letní období se spojeno také s četnějším využíváním zahradním bazénů, přičemž logickým zájmem každého majitele bazénu je průzračná voda bez jakýchkoliv nečistot. Několik praktických zásad nabízí vodohospodářské společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ.

Chcete-li využít vodovodní přípojky k napuštění svého bazénu, hlavně napouštějte pomalu a mimo špičku, raději v noci nebo během poledních hodin. Při rychlém a prudkém napouštění bazénů, dochází k nárazovým změnám hydraulických poměrů ve vodovodní síti. To způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a dochází k zakalení vody. Vodovodní kohoutky tedy otevřete pouze „napůl“.  Kromě zakalení vody, může dojít i k poklesu tlaku v síti a tyto problémy se mohou současně projevit i u jiných odběratelů. Majitel bazénu si tak silným proudem vody může nejen napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale navíc může způsobit zakalení vody i svým sousedům.

Zaručenou cestou pro dosažení stoprocentně kvalitní vody a rychle napuštěného bazénu je dovoz vody cisternou od vodohospodářských společností, například právě od společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ. Máte-li zájem objednat napuštění bazénu pomocí autocisterny, informace o této službě najdete na www.smv.cz, v rubrice Služby nebo na zákaznické lince 840 668 668.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace