V Modravském potoce nalezly děti nevybuchlý granát

20. srpna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

IMG_4101

Sovětský obranný ruční granát F1 nalezly děti, které si hrály v Modravském potoce přímo uprostřed obce Modrava, ležící v Národním parku Šumava (NP). Informoval o tom mluvčí NP Pavel Pechoušek.

Podle něj bezprostředně po nálezu pracovníci Informační a strážní služby Správy NP místo nálezu uzavřeli a vše ohlásili dispečerovi na lince 158, který na Modravu zavolal policejního pyrotechnika z Českých Budějovic. Ten po příjezdu granát identifikoval, zajistil a odvezl k likvidaci.

K nálezu obranného ručního granátu došlo shodou okolností v době, kdy pracovníci Informační a strážní služby provádějí na území bývalých střelnic, které leží v Národním parku Šumava, takzvanou revizi bezpečnostního značení dopadových ploch. Na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Dobrá Voda u Hartmanic byly dopadové plochy – Vysoké lávky, Zettlova Hůrka, Slunečná a Stodůlky jsou rozmístěné tabule, které turisty informují o nebezpečí, které zde nevybuchlá munice může znamenat. Pracovníci Informační a strážní služby nyní poškozené a ukradené tabule vyměňují a kontrolují, zda jsou na všech důležitých místech, aby nedošlo k ohrožení na životech turistů, kteří na Šumavu dorazí.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství