Množství ryb úhynulo v rybnících v obci Vlkoš

Aktualizováno 5. října 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

ilustrační foto

Masivní úhyn ryb ve dvou soukromých rybnících v obci Vlkoš na Ořerovsku byl dnes odpoledne nahlášen hasičům. Informovala o tom Vladimíra Hacsiková, mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Na místo proto vyrazili profesionální hasiči z Přerova, které operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje odvolalo od jiné jiné události (požár trávy a odpadu na nábř. E. Beneše v Přerově), na které zasahovali společně s II. výjezdem a hasiči SŽDC Přerov. Požár byl v té chvíli již lokalizovaný a dále se nešířil.

Hasiči po příjezdu zjistili, že v rybnících došlo k velkému úhynu ryb. Odebrali proto vzorky a zjišťovali kontaminaci vody. Na místo přijela majitelka, pracovníci životního prostředí Statutárního města Přerova a zástupci Povodí Moravy.

V současné chvíli (17:30 hod.) na místě stále pracují zástupci ŽP, Povodí Moravy, řídící důstojník HZS Olomouckého kraje a Policie ČR. Hasiči se vrátili zpět na základnu pro nádoby, do kterých budou odbírat vzorky vody v součinnosti s Policií ČR. Odběr vzorků se bude provádět na Mlýnském náhonu od místa zásahu (rybníky ve Vlkoši) až po soutok s Moštěnkou.

Zdroj: Požáry.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství