Mnichovo Hradiště postaví ve dvou městských částech vodovod

Aktualizováno 21. února 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

pitná voda studánka

Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku letos postaví vodovod v městských částech Lhotice a Dobrá Voda, kde lidé dosud používali studny. ČTK to řekla projektová manažerka radnice Martina Kulíková s tím, že hotovo má být do konce roku.

K novému vodovodu se připojí osm desítek domácností. Práce by měly stát 12 milionů korun, zhruba polovinu pokryje dotace z ministerstva zemědělství. Vodovod patří podle vedení radnice k základní infrastruktuře, kterou by město mělo zajišťovat a kterou potřebuje pro další rozvoj. Například v roce 2015 v Dobré Vodě vyschly studny, město tak muselo zajistit dodávku pitné vody pomocí cisteren. Díky vodovodu se takové situace nebudou opakovat.

Projektantské práce ke stavbě vodovodu začaly již před několika lety, loni město dostalo příslib dotace. Po jeho vybudování zůstanou bez vodovodu obyvatelé místních částí Kruhy a Hradec. Podle Kulíkové se kvůli nízkému počtu obyvatel stavba vodovodu v těchto dvou částech v nejbližší době ani neplánuje.

Stavbu vodovodu na jaře plánují také obce Velké Přílepy, Úholičky a Statenice u Prahy. Po dokončení obslouží až 10 000 obyvatel. Vybudování vodovodního přivaděče, který se napojí na potrubí v Roztokách u Prahy, bude stát kolem 17 milionů korun. Velké Přílepy nyní zásobuje vodojem, který se nachází přímo u obce.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace